Õhtusöök Warren Buffetiga läks maksma 4,6 miljonit dollarit

Tegelikult armastab Buffett lihtsaid toite. Tavaliselt sööb hamburgerit ja joob kokat.

FOTO: Rick Wilking / Reuters/Scanpix

Võimalus õhtustada jõukuselt kolmanda inimesega maailmas Warren Buffettiga läks maksma anonüümsele pakkujale enam kui 4,6 miljonit dollarit.

Juba aastaid korraldab heategevusorganisatsioon Glide enampakkumisi võimaluse eest õhtustada legendaarse investoriga. Pakutav raha läheb San Francisco lahe piirkonna kodutute toetamiseks.

Tegemist on rekordilise summaga. Varasem rekord, 3,46 miljonit dollarit, pakuti 2012. ja 2016. aastal. 20 aasta jooksul, mil oksjon on toimunud, on Buffettiga lõunatada soovijad maksnud kokku üle 33 miljoni dollari, kirjutab Financial Times.

On saanud traditsiooniks, et suurim pakkuja saab võimaluse koos seitsme sõbraga õhtustada koos Warren Buffettiga New Yorgi steakouses Smith & Wollensky.  

Internetioksjoniportaalis eBay toimunud oksjonil osales sel aastal viis anonüümset pakkujat. Enampakkumine algas pühapäeval ja alghinnaks oli 25 000 dollarit, aga vähem kui ööpäevaga kerkis hind juba 3,5 miljoni dollarini.

Mõnele võib olla enampakkumise võitmine ka heaks investeeringuks. 2010. Ja 2011. aastal suurima pakkumise teinud Ted Weschleri palkas Buffett tema juhitavasse investeerimisfirmasse Berkshire Hathaway portfellihalduriks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles