Eesti idufirma müüs Hollandi armeele kaks sõjarobotit

Milrem Roboticsi juht Kuldar Väärsi.

FOTO: Remo Tõnismäe

Eesti robootikafirma Milrem Robotics müüs aprilli keskel Hollandi armee kaks THeMISe mehitamata maismaasõidukit.

Armee kasutab Milrem Robotics’i sõidukeid projektis, mille eesmärk on uurida, kuidas uued mehitamata platvormid suurendavad armee 13. brigaadi robootika ja autonoomsete süsteemide üksuste (RAS) võitlusvõimet ja vähendavad ohtu sõduritele.

Sõidukid tarniti armeele transpordi konfiguratsioonis koos vajalike varuosade ja tarvikutega. Koos sõidukitega pakub Milrem Robotics armee personalile operaatori- ja hooldusväljaõpet ning taktikalise kasutamise oskusteavet. Lisaks pakub ettevõte järgneva kahe aasta jooksul armeele sõidukite elutsüklihaldust ja täiendusi.

«Oleme väga uhked selle üle, et Hollandi Armee THeMISed kasutusele võttis,» ütles Milrem Robotics’i tegevjuht Kuldar Väärsi. «Euroopas, USAs ja Lähis-Idas läbi viidud testid ja osalemine kaitsevägede õppustel on tõestanud, et THeMIS on tõhus vahend jalaväe toetuseks,» lisas ta.

«THeMIS valiti selle hea maastikusuutlikkuse järgi – see 1,5-tonnine robot suudab probleemideta üles sõita 30-kraadisest tõusust kandes hõlpsasti vähemalt 750-kilogrammist koormust,» ütles RAS üksuse ülem kolonelleitnant Jules den Ouden. Ta küsis, et miks peaksid nad saatma sõdurid laskemoona tooma ning nad sihtmärkideks tegema, kui THeMIS saab selle nendeni tuua. 

THeMISt on varemgi kasutatud mitmetel sõjalistel harjutustel, näiteks Last Mile ja Army Warfighting Experiment 2018 Ühendkuningriigis. Hiljuti alustas üks THeMIS tegevust koos Eesti sõduritega Mali välismissioonil.

Tagasi üles