iDeal kampaania

Helme: kaupluste jaoks on oluline saada oma käive tagasi

Minister Martin Helme läheb rahandusministeeriumisse

FOTO: Sander Ilvest

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul lähtus valitsus alkoholiaktsiisi langetades eeskätt sellest, et ohjeldada piirikaubandust Lätiga, taastada Eestis kaupluste käive ning seejärel saab juba tõhusamalt rahva tervisega seotud probleemidega tegeleda, vahendab «Aktuaalne kaamera».

Helme sõnul pole alust arvata, et tootjad ja kauplused alkoholi hinda ei langeta. «Oleme kuulnud, et kaupmehed ja tootjad panevad selle vahe endale ise taskusse, aga see pole päriselt võimalik. Meil on kaks suurt ketti, kes on öelnud, et kavatsevad hinda langetada. Kaupluste jaoks on oluline saada käive tagasi.»

«Inimeste tervisekäitumise kontrolli alla saamiseks on vaja esmalt kontrolli alla saada piirikaubandus Lõuna-Eestis, muidu me kanname sõelaga vett, sest veerand tarbimisest toimub kusagil mujal ja meie tervishoiupoliitikat tehakse sisuliselt Lätis. Nüüd tekib võimalus hakata oma alkoholipoliitikat ajama ja keegi ei arva, et inimesed hakkavad selle pärast massiliselt rohkem jooma,» ütles Helme.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Siim Pohlak andis EKRE, Keskerakonna ja Isamaa valitsuskoalitsiooni nimel esmaspäeval riigikogule üle eelnõu, mille alusel langeb alates 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiis 25 protsenti.

Valitsus saavutas esmaspäeval kabinetinõupidamisel põhimõttelise kokkuleppe aastate 2020–2023 riigi eelarvestrateegia ja 2020. aasta riigieelarve eelnõu osas. Muu hulgas otsustas valitsus lõunasuunalise piirikaubanduse ohjeldamiseks langetada lahja ja kange alkoholi aktsiisimäära 25 protsenti.

Eelarvestrateegia ning järgmise aasta eelarve eelnõu on valitsuse istungi päevakorras selle nädala neljapäeval.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles