TalTech otsib jätkuvalt uurimislaevale Salme raha või rakendust

Laev Salme.

FOTO: ARTUR SADOVSKI / PM/SCANPIX BALTICS

Tallinna tehnikaülikool (TalTech) otsib jätkuvalt Eesti ainsale avamerevõimekusega uurimislaevale Salme rahalist tuge või rakendust ja kui seda ei leia, hakkab kool alust müüma.

TalTechi pressiesindaja Krõõt Nõges ütles BNS-ile, et uusi arenguid pole. Samas ütles veeteede amet esindaja Jane Niit BNS-ile, et TalTech on uurinud erinevatelt ametkondadelt, kas vastutusvaldkondades leiaks Salme rakendust.

«Veeteede ameti laevastikku kuuluvad erineva otstarbega laevad: poilaevad, hüdrograafialaevad, jäämurdjad, eriotstarbelised väiksemad alused ja kaatrid. Eelnimetatud laevadega on täielikult tagatud ameti põhiülesannete täitmine ja seega uurimislaev Salme veeteede ametis rakendust ei leiaks,» sõnas Niit.

Veebruari alguses ütles Krõõt Nõges BNS-ile, et TalTech müüb Salme, kui riik ei toeta selle ülalpidamist.

«Kahjuks on laeva ülalpidamiskulud valdavalt ülikooli kanda, mis arvestades kõrghariduse ja teaduse üldist rahastamise taset käib ülikoolile üle jõu. Oleme pöördunud oma partnerite, eelkõige keskkonna-, majandus- ja kommunikatsiooni- ning haridus- ja teadusministeeriumi poole palvega toetada laeva ülalpidamist, ent seni lahenduseta. Kui riigi tasemel laeva ülalpidamisele lahendust ei leita, on ülikool sunnitud laeva võõrandama,» ütles ta.

Taanis ehitatud laev on TalTechi omandis alates 2006. aastast. Peale ümberehitust on Salme alates 2009. aastast kasutusel uurimislaevana, tagades erinevate riiklike ja uurimisasutuste vajaduse mereuuringuteks.

Tagasi üles
Back