Nordecon ehitab Elektrilevi uuele peahoonele betoonkarkassi

Elektrilevi uus peahoone.

FOTO: PIN Arhitektid

Nordeconi kontserni kuuluv ettevõte Nordecon Betoon ja Kaamos Ehitus sõlmisid lepingu büroo- ja parkimismaja betoon-kandekarkassi projekteerimiseks ja ehitamiseks Tallinnasse aadressile Veskiposti 2, lepingu maksumus on 3 miljonit eurot.

Büroohoone tuleb 12–korruseline ja asub uues Avala kvartalis. Hoone pindala on 14 483 ruutmeetrit. Hoone külgneb ühekorruselise 87 parkimiskohaga maa-aluse parklaga, mille pindala on 2897 ruutmeetrit, teatas Nordecon börsile.

Tööd valmivad 2020. aasta veebruaris.

Eesti Energia ja Kaamos Kinnisvara sõlmisid sügisel üürilepingu, mille tulemusena valmib 2020. aasta sügiseks Tallinnas Veerenni lähistel arendatavas Avala kvartalis võrguettevõttele Elektrilevi uus peahoone.

Ehituse kogumaksumuseks hindab Kaamos 15 miljonit eurot. Elektrileviga sõlmiti kümneks aastaks 8 miljoni eurone üürileping pikendamisvõimalusega veel viieks aastaks.

Viadukti ja Tehnika tänava vahelisse piirkonda ehitatavas büroohoones saab Elektrilevi ankurrentnikuks, üürides 6000 ruutmeetrit kontoripinda ligikaudu 450 töötajale. Uude kontorisse tuuakse kahe aasta pärast kokku nii praegu Kadaka teel paiknev Elektrilevi peakontor, Elektrilevi mitmel erineval büroopinnal paiknevad üksused kui ka võrgu juhtimiskeskus, mis praegu asub eraldi hoones.

Elektrilevi uus peahoone.

FOTO: PIN Arhitektid

«Tänapäevase elektrivõrgu juhtimiskeskuse ehitamine on seotud karmide turvanõuetega, kuna tegemist on ühiskonnale strateegiliselt tähtsa objektiga. Saime tiheda konkursiga Elektrilevi vajadustele vastava ja samas kuluefektiivse lahenduse. Tänu erinevate üksuste kokkutoomisele ja madalamatele halduskuludele säästame uue üüripinna kasutuselevõtuga 10 aasta jooksul ligikaudu 3 miljonit eurot,» kommenteeris hanke tulemusi Elektrilevi partnersuhete juht Mart Maidla.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Kontserni ettevõtted tegutsevad Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis.

Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas. Kontserni 2018. aasta konsolideeritud müügitulu oli 223 miljonit eurot. Kontsern annab hetkel tööd ligi 660 inimesele. Nordeconi aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Tagasi üles