Eesti üks tuntumaid tehnoloogiaettevõtteid kaasas investoritelt üle 260 miljoni euro

Taavet Hinrikus TransferWise'i ruumides Tallinnas Baltika kvartalis.

FOTO: Jaanus Lensment

Rahvusvahelisi rahaülekandeteenuseid pakkuv TransferWise kaasas investoritelt 292 miljonit dollarit ehk 261,6 miljonit eurot. 

Investorid kasutasid rahakaasamises osalemiseks TransferWise for Business platvormi. Selle vooruga kasvas TransferWise'i väärtus 3,5 miljardi dollarini, kokku on ettevõtte kaasanud 689 miljonit dollarit, teatas TransferWise. 

Viimase rahakaasamisvooru eestvedajad olid kasvukapitali investorid Lead Edge Capital, Lone Pine Capital ja Vitruvian Partners. Investeeringus osalesid ka BlackRock ja senised investorid Andreessen Horowitz ja Baillie Gifford.

«Meil pole vaja pidevalt raha koguda, aga jälgime imetlusega soovi meie tegevusele kaasa aidata,» ütles TransferWise'i tegevjuht ja asutaja Kristo Käärmann «Viimane rahakaasamisvoor andis uutele investoritele võimaluse meiega liituda ja ühtlasi vääriliselt tänada neid investoreid, kes on olnud meiega algusest peale,» lisas ta. 

TransferWise on rahvusvaheline tehnoloogiafirma, mille missiooniks on aidata parimal viisil maailmas raha liigutada. Ettevõtte asutasid 2011. aastal Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann. Firmal on praeguseks üle 5 miljoni kliendi, kes teevad aastas 4 miljardi naela väärtuses tehinguid

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles