Saksamaa suurima panga aktsia kukkus ajaloo madalaimale tasemele

Deutsche Bank.

FOTO: Spencer Platt / AFP/Scanpix

Vaid mõni nädal pärast ühinemisläbirääkimiste läbikukkumist Saksamaa suuruselt teise panga Commerzbankiga kukkus sama riigi suurima panga, Deutsche Banki aktsia eile kõigi aegade madalaimale tasemele.

Kaks päeva enne suurpanga aktsionäride üldkoosolekut langes aktsia hind eile hommikul 6,617 eurole. Aastaga on väärtpaber kaotanud 39 protsenti, sest pank on kaotamas tugevas konkurentsis turuosa ning sealsed ametnikud kahtlevad, kas pank on üldse võimeline oma jõududega raskustest välja tulema.

Šveitsi suurpanga UBS analüütikud andsid aktsiale eile müügisoovituse, põhjendades seda asjaoluga, et pangal pole strateegilisi võimalusi (investorite slängis tähendab see ostjat – T.O.) ning investeerimispanga käive kahaneb nii absoluutses kui ka suhtelises arvestuses, kirjutab The Wall Street Journal. Eelmisel kuul jooksid liiva ka ühinemisläbirääkimised Commerzbankiga.

Deutsche Bank väidab ise, et aktsia hind ei peegelda panga tugevat finantspositsiooni. Pank toonitas, et esimest korda pärast 2014. aastat teeniti eelmisel aastal kasumit.

Investoritel ja analüütikutel on ka mure Deutsche Banki rahapesukahtlustustest tingitud võimalike legaalsete kohustuste riskide pärast. Eilne New York Times kirjutas, et Deutsche Banki finantskuritegevuse spetsialistid soovitasid 2016. ja 2017. aastal teatada mitmest Donald Trumpi ja tema väimehe Jared Kushneri tehingust ametivõimudele. Panga juhtkond seda siiski ei teinud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles