«Troonide mängu» staari Maisie Williamsi idufirma tõmbab investorite tähelepanu

Maisie Williams.

FOTO: / AP

«Troonide mäng» on küll lõppenud, kuid ikoonilises sarjas Aryat kehastanud Maisie Williamsi asutatud idufirma Daisie kogub alles tuult tiibadesse ning kaasas hiljuti investoritelt 2,5 miljonit dollarit.

Williams asutas oma idufirma koos filmiprodutseni Dom Santryga 2017. aasta lõpus. Ettevõte lasi möödunud aastal välja loomeinimestele mõeldud mobiilirakenduse Daisie, mis aitab erinevat sorti sisutootjatel avastada üksteise projekte, leida koostööpartnereid ja uusi kontakte. Põhimõtelliselt on tegu sotsiaalse networking-platvormiga. 

Rakendusel õnnestus vaid 11 päevaga peale starti koguda üle 100 000 kasutaja ning kaasas hiljuti 2,5 miljonit dollarit. Kaasamist juhtis riskikapitali fond nimega Founders Fund, mis panustas omalt poolt 1,5 miljonit dollarit. Teised panustajad olid samuti Ränioru ning San Francisco piirkonna riskikapitalifirmad 8VC, Kleiner Perkins ja Shrug Capital.

Koos perekonnaliikmete, sõprade ja asutajate enda investeeringutega on firma kaasanud kokku ligikaudu kolm miljonit dollarit ja ettevõttel on plaanis kaasata veel palju rohkem raha.

Daisie rakenduses on võimalik luua omale profiil ning sarnaselt paljude teiste sotsiaalmeediaplatvormidega saab jälgida teisi kasutajaid. Samas on võimalik jälgida ka loomeprojekte ning saada teada, kus neid läbi viiakse. «Olgu selleks film, muusika, fotograafia või kunst - eesmärgiks on leida koostööpartnereid ja talenti» ütles Dom Santry tehnikaväljaandele TechCrunch.

Idufirmas töötab hetkel 18 inimest, kellest enamus on arendajad ja kes on palgatud sellistest ettevõtetest nagu Monzo, Deliveroo, BBC ja Microsoft.

Tagasi üles