Soome suurfirma rajab Tallinna kaks hotelli ja portsu poode

Esimesi esinduskinosid oli Tallinna Kasino, mis valmis 1911 ja asus Aia tänaval. 1930ndatel ehitati see ümber saunaks-basseiniks. Nüüd asub samas WW Passaaž ning peagi Prisma. Pildistatud 1910ndatel.

FOTO: Eesti Ajaloomuuseum

Prisma peremarketeid ja Sokotel Viru hotelli omav SOK grupp kavandab Tallinnasse kaht uut hotelli, vahendas rahvusringhäälingu uudisteportaal. 

SOK grupi tegevdirektori Taavi Heikkilä ütles ERR-ile, et kontsern laiendab oma hotelliäri. «Avame neid nii Peterburis kui Soomes, aga ka Stockholmis, samuti siin Eestis. Plaanime siia ühe kuni kahe uue hotelli ehitamist ja sellel reisil oleme tutvumas ka nende võimalike asukohtadega,» rääkis ta.

Praegu on kontsernil Eestis kokku kaheksa kauplust ning seejuures kavatsetakse lisaks ehitada Tallinna ja selle lähiümbrusesse ligi kümme uut poodi.

Esimese uue poe avab Prisma suve lõpus vanalinnas WW Passaažis ja teise järgmise aasta algul sadamasse rajatavas Porto Franco kaubanduskeskuses. Samuti laiendab Prisma ööpäevaringselt avatud poodide valikut.

Soome päritolu SOK grupi juhtkond viibis neljapäeval Eestis ringkäigul, et vaadata üle uute poodide ja hotellide võimalikke asukohti.

Tagasi üles
Back