Kopteriplatsiga kõrghoone sai Kristiines nurgakivi

Endover kaalub Eesti esimese kopteriplatsi ehitamist luksuskorterikatusele.

FOTO: Endover

Teisipäeval sai Kristiines nurgakivi kinnisvaraarendaja Endoveri rajatav 20-korruseline äri- ja eluhoone Torn, mis valmib järgmise aasta sügiseks.

Endoveri projektijuht Maria Varblane ütles BNS-ile, et praeguse seisuga Endover hoone kogumaksumust ei avalda.

Uusarendusse on planeeritud 170 korterit, mis on kahe- kuni neljatoalised ning 36 kuni 77 ruutmeetri suurused. Hoone viimasele korrusele rajatakse 600-ruutmeetrine läbi kahe korruse kõrguv luksuskorter, mille maksumus on kolm miljonit eurot, teatas Endover.

Samuti tulevad hoonesse ühiskasutatavad alad, nagu näiteks vabaaja-ala, treeningala, peoruumid ja saunakompleks, päikeseterrassid, hoonesisene parkla ja turvaline laste mänguväljak 6. korruse terrassil.

Hoone katusele võib tulla ka kopteriplats. Nimelt teatas Endover eelmisel nädalal, et esitas lennuametile päringu eritellimusena helikopteri maandumisplatsi rajamiseks Torni katusele.

Ettevõtte teatel tundis üks korteri potentsiaalne ostja huvi, kas maja katusele saaks rajada ka helikopterite maandumisplatsi. "Kuna erisoov oli konkreetne, siis olemegi sellelaadse päringu erilahenduse nõuete osas esitanud lennuametile, et nende vastusest lähtuvalt võtta ette edasised sammud," ütles Endoveri müügidirektor Marko Männimets.

Hoone ehitus on praeguseks jõudnud 0-tsükli ehk maa-aluste töödeni, süvend on rajatud, teostamisel on betoonitööd maa-aluse parkla rajamiseks. Maa peale jõuavad ehitustööd eeloleva suve alguseks.

Kõrghoone kerkib Kristiine asumisse aadressile Seebi 1.

Hoone arhitektuurse lahenduse töötas välja ARS Projekt arhitektuuribüroo arhitekt Rasmus Tamme juhtimisel. Sisekujunduse on loonud Superellipsi sisearhitektid. 

Endover Kinnisvara on 1995. aastal asutatud kinnisvarainvesteeringute juhtimise ja kinnisvaraarenduse alal tegutsev ettevõtete grupp ning Eesti elamukinnisvara arendaja.

Tagasi üles