Bitcoin'i hind tõuseb kiiresti: krüptovaluuta ületas 8000 dollari piiri

Bitcoin.

FOTO: BENOIT TESSIER / REUTERS

Eksperdid ei oska täpselt öelda miks, kuid krüptovaluuta bitcoin'i hind hakkas möödunud nädala lõpus järsult kasvama ning ületas esmaspäeval 8000 dollari piiri, mis on kõige kõrgem hind alates möödunud aasta juulist.

Bitcoin'i hind tõusis esmaspäeval Bitstampi valuutavahetuses pea 17 protsenti 8167,50 dollarini, mis on viimase 10 kuu parim tulemus ja ühe päeva lõikes kõige kõrgem protsentuaalne tõus pärast aprillikuu algust. Bitcoin'i hind on sellel aastal peaaegu kahekordistunud, tõustes umbes 119 protsenti.

Originaalsel krüptovaluutal oli väga ränk 2018. aasta, mil bitcoin kaotas kogu maailma tugevaima reguleerimise tõttu oma hinnast ligemale 75 protsenti. 2017. aasta kõrghetkel maksis üks bitcoin üle 19 000 dollari.

Mõnevõrra üllataval kombel ei reageerinud krüptoturg kuigi tugevalt möödunud nädalal toimunud suurvargusele, mille käigus said häkkerid ühest maailma suurimast krüptovaluuta vahetusest Binance kätte ligemale 7000 bitcoin'i väärtuses 40 miljonit dollarit. Tavaliselt lähevad krüptovaluutade hinnad pärast suuri vargusi tugevalt alla.

Mõne analüütiku sõnul kattub bitcoin'i äkiline tõus USA–Hiina kaubandussõja eskaleerumisega, mis võib viidata sellele, et osa investoreid peavad krüptovaluutat heaks kohaks, kuhu rahututel aegadel raha paigutada.

Tagasi üles