Sotsiaalminister: Keskerakonna lubatud erakorraline pensionitõus aastal 2020 on küsimärgi all

Tanel Kiik.

FOTO: Tairo Lutter / Postimees/Scanpix

Keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik tõdes kolmapäeval riigikogu infotunnis, et Keskerakonna valimislubadusena välja hõigatud erakorraline pensionitõus aastal 2020 on küsimärgi all.

Kiik kinnitas, et erakorraline pensionitõus on jätkuvalt võimuliidu jaoks väga tähtis ning ka koalitsioonileppesse sai see teema suhteliselt konkreetselt kirja.

«Reaalne võimalus sõltub rahalistest vahenditest. Tulenevalt riigieelarve baasseadusest ja konservatiivsest eelarvepoliitikast on selle 2020. aastal teostamise võimalus küsimärgi all. Seetõttu ei pannud me seda ka koalitsioonileppesse kirja nii ambitsioonikalt,» ütles Kiik.

Tema sõnul seisab ta sotsiaalministrina selle eest, et erakorraline pensionitõus toimuks pigem varem kui hiljem. Samas tunnistas Kiik, et sedavõrd suur asi nagu pensionide erakorraline tõus eeldab suuremat poliitilist kokkulepet, kuhu suunata piiratud rahalisi vahendeid. «Kas erakorraline pensionitõus tuleb 2020, 2021 või hiljem, näitavad koalitsioonierakondade läbirääkimised,» ütles Kiik.

Tagasi üles