Selgus vanalinnas asuva ministeeriumihoone salapärane ostja

Majandusministeerium.

FOTO: Liis Treimann

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) müüs majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) endise hoone Tallinna vanalinnas Harju Kek AS-ile.

RKAS-i kommunikatsioonijuht Mariliis Sepper ütles, et Müürivahe 1/Harju 11 asuva kinnistu ostis H11 OÜ, mis kuulub AS-ile Harju Kek. Harju Keki tegevjuht Janek Lehtmets ütles, et tehing viidi alles lõpuni ja konkreetselt ei oska veel vastata, mida ja millal selle hoonega teha.

RKAS pani MKM-i endise hoone Tallinna vanalinnas Harju tänaval enampakkumisele alghinnaga 4 miljonit eurot. Kokku esitati enampakkumisele kaheksa pakkumist, millest kõrgeima hinna, pisut enam kui 6 miljonit eurot, pakkus H11 OÜ.

Tallinna vanalinnas aadressil Müürivahe 1/Harju 11 asuva kinnistu pindala on 1976 ruutmeetrit. Hooned on esmaselt kasutusele võetud 1957. aastal ning need asuvad muinsuskaitsealal.

Tallinna linnaplaneerimise amet on seisukohal, et välistatud on juurde- ja pealeehituste lisamine ning uute vintskappide või katuseakende rajamine Harju ja Müürivahe tänava poolsetele katuseosadele.

Hoonete ümberehitamiseks ja restaureerimiseks tuleb ameti muinsuskaitse osakonnas kooskõlastada muinsuskaitse eritingimused.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles