Erakorraline jaht kohtutäituritele

  • Justiitsministeeriumile tuleb aastas 300 kaebust kohtutäiturite kohta.
  • Ministeeriumi sõnul pole võlgniku puupaljaks arestimisel õigustust.
  • Kohtutäiturite sõnul tekivad probleemid siis, kui võlgnik täituriga ei suhtle.

Justiitsministeeriumi justiitshalduspoliitika asekantsler Viljar Peep kontrollib kohtutäitureid üle Eesti ning ühe täituri suhtes on distsiplinaarmenetlust juba alustatud.

FOTO: Sander Ilvest

Justiitsministeerium hakkas erakorraliselt kontrollima kohtutäiturite tegevust üle Eesti ning algatas distsiplinaarmenetluse Põlva kohtutäituri Aive Kolsari suhtes, sest on selgunud, et täituri 30 toimikust 24 puhul oli võlgniku pangakonto arestitud täies mahus ning pärast raha arestimist laiutas kontol ümmargune null. «Õiguslikku selgitust sellele tegevusele ei ole,» ütles ministeeriumi justiitshalduspoliitika asekantsler Viljar Peep.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Algatasime erakorralise järelevalve mitme kohtutäituri suhtes. Pärast järelevalvet otsustatakse, kas olukord väärib kohtutäiturite tähelepanu pööramist tegevuse puudustele või tuleb algatada distsiplinaarmenetlused ametikohustuste vale täitmise tõttu,» ütles Peep.

Igal aastal laekub justiitsministeeriumile ligikaudu 300 kaebust ja märgukirja kohtutäiturite töö kohta. Sageli saadetakse kaebusi selle kohta, millises ulatuses on kohtutäitur võlgniku vara arestinud. Nüüd on ministeerium otsustanud tegeleda probleemiga süsteemselt.

Tagasi üles