Venemaa veterinaaramet tuleb Eesti kalafirmasid tuustima

Värske kilu.

FOTO: Maria Joost

Sel nädalal külastavad Eestit Venemaa veterinaarameti Rosselhoznadzor esindajad, kes inspekteerivad meie kalakäitlemisettevõtteid ja järelevalvesüsteemi.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on sektori huvi kalatoodete Venemaale eksportimise vastu suur. «Mitmed Eesti kalakäitlemisettevõtted soovivad oma toodangut Venemaale viia, ent meie ettevõtetele kehtestatud piirangute tõttu omab sellist õigust tänase päeva seisuga vaid üks ettevõte,» sõnas Kalda.

Seoses varem Eesti kalakäitlemisettevõtetele seatud piirangutega toimus 2016. aastal Venemaa ametnike kontrollkäik Eestisse. Selle tulemusel sai üks ettevõte loa oma toodangut eksportida. Audiitorid tegid eelmise kontrolli käigus Venemaa impordinõuetest lähtuvalt rida märkusi, mille täitmist tuldi nüüd hindama.

Inspekteerimise käigus külastatakse nelja ettevõtet Harju-, Pärnu- ja Saaremaal, veterinaar- ja toidulaboratooriumit ning veterinaar- ja toiduametit. Selle aasta märtsis teavitas Rosselhoznadzor veterinaar- ja toiduametit soovist tulla inspekteerima kalaettevõtteid ja järelevalvesüsteemi. Amet tegi Rosselhoznadzorile ettepaneku korraldada inspekteerimine aprillis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles