Dubai EXPO osalemistasu on 5000 kuni 150 000 eurot

Dubai

FOTO: Caters News Agency Ltd / Scanpix

17. aprillil kogunes sihtasutuse EXPO Dubai 2020 Eesti Esindus nõukogu ja kinnitas osalemise ettevalmistuste tegevuskava, eelarve ja ettevõtete osalustingimused. Maailmanäitusel osalemise maksumus on ligi kolm miljonit eurot.

Dubai EXPO osalemise maksumuseks kujuneb kolm miljonit eurot, millest pea 60% kulub paviljoni rendiks ja poole aasta pikkuseks käigus hoidmiseks ning 40% on planeeritud ekspositsiooni ehitamisele ja osalemise korraldusele. Eesti paviljoni kuludest katab kaks kolmandikku riik ja üks kolmandik eelarvest kaetakse ettevõtete osalemistasudest.

Sihtasutus on välja töötanud ettevõtete osalemise põhimõtted nii, et osaleda saaksid nii ekspordile suunatud suuremad ettevõtted, olles näitusel oma toote või teenusega osaks loodavast ekspositsioonist, kui ka väiksemad ettevõtted ja organisatsioonid, kes soovivad tulla maailmanäitusele oma tooteid ja teenuseid tutvustama lühiajaliselt.

Ettevõtete osalemistasud algavad 5000 eurost kuni 150 000 euro suuruse panuseni. Täpsed osalemise panused selguvad läbirääkimistel ettevõtetega, millega tehakse algust maikuus.

2019. aasta on sihtasutusele osalemist ettevalmistav aasta, mil kaasatakse ettevõtteid ja valmistatakse ette ekspositsiooni konkurssi. Konkursi eel toimuvad mõttekojad, mille alusel sünnib Eesti osalemise üldine kontseptsioon. Augusti lõpus kuulutatakse välja ekspositsiooni- ja sisekujunduse konkurss. Lepinguni loodetakse konkursi võitjaga jõuda käesoleva aasta lõpuks. 2020 jätkub ekspositsiooni ehitamine ja hoone sisustamine ning 20. oktoobril avab Eesti paviljon maailmanäitusel külastajatele uksed.

Maailmanäitus toimub iga viie aasta järel. Sel korral osaleb 2020. aasta Dubai EXPO-l 190 riiki, sh Põhjamaad ja ka teised Balti riigid.

EXPO 2020 Dubai Eesti Esindus on 2019. aasta veebruaris Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu MTÜ, Eesti Kaitsetööstuse Liidu MTÜ, Smart City Lab MTÜ, Digitaalehituse MTÜ, Personalised Medicine Association MTÜ ja Eesti Tööandjate Keskliidu MTÜ poolt asutatud sihtasutus EXPO-l osalemise korraldamiseks. Valitsus otsustas Eesti osalemise maailmanäitusel 22. novembril möödunud aastal.

Tagasi üles