Kalevi Jahtklubi noorpurjetajad sõidavad võistlustele Toyotaga

  • Noorpurjetajad läbivad võistluspaikadesse sõites kümneid tuhandeid kilomeetreid
  • Kohale tuleb toimetada ka purjekad, võistlusriided ning treeneri mootorpaat

Kalevi Jahtklubi Purjespordikool Taanis Zoom 8 Euroopa meistrivõistlustel aprillis 2019

FOTO: Uku Kuusk

Noorte purjetajate võistlushooaeg on pikk ning võistluspaigad üksteisest kaugel. Tänavune hooeg viib Kalevi JK purjespordikooli võistlejad peale lähinaabruse riikide ka Itaaliasse, Taani ning Poola. 

Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli juhataja, treener Uku Kuusk ütles, et sõitmist on hooaja jooksul tõesti palju. Sportlased lendavad aja ja sportliku vormi säästmiseks kaugematesse sihtpunktidesse lennukiga, kuid nende varustus peab siiski maad mööda kohale jõudma. Tänavu andis Kalevi JK koostööpartner Amserv purjespordikoolile kasutamiseks uue Toyota Proace bussi, mille haagisel viiakse võistluspaika ka treeneri kaater. 

Kalevi JK Purjespordikool teel Taani Euroopa Zoom 8 meistrivõistlustele

FOTO: Uku Kuusk

Eestis ning lähiriikides peetavatele võistlustele jõuab purjespordikooli bussiga aga kogu võistkond, sageli peavad oma sõidukitega appi tulema ka noorpurjetajate vanemad.

Taanis Skodstrupis jätkuvad Magic Marine Zoom 8 klassi 2019. aasta Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondislastest on seni kõige paremini läinud Elisabeth Ristmetsal, kes oli avapäeva lõppedes tüdrukute arvestuses 5. kohal. Eesti poistest on kõrgeimal kohal Tristan Šaraškin, kes oli tänases avasõidus 19., teises sõidus 8. kohal.

Tagasi üles