Apple lubas aidata taastada Pariisi Jumalaema kiriku

Apple'i tegevjuht Tim Cook.

FOTO: BRIAN SNYDER / REUTERS

Apple'i tegevjuht Tim Cook teatas Twitteris, et tema juhitud ettevõtte teeb annetuse 850 aastat vana Jumalaema kiriku taastamiseks, mis hävis osaliselt tules.

«Me tunneme kaasa prantslastele ja kõigile inimestele üle kogu maailma, kelle jaoks on Jumalaema kirik lootuse sümbol, kirjutas Cook Twitteris. «Mul on hea meel, et keegi ei saanud kannatada. Apple kavatseb teha renoveerimistööde jaoks annetuse, et taastada see väärtuslik kultuuripärand tulevaste põlvede jaoks.»

Cook ei täpsustanud, kui palju ettevõte tööde jaoks annetab ning Apple ise pole ühtegi avalikku teadaannet veel teinud. 

Mitmed Prantsuse kõige jõukamad perekonnad on lubanud aidata katedraali taastada ning Prantsuse kultuuriminister ütles kolmapäeval, et renoveerimistöödeks on lubatud kokku juba 900 miljonit dollarit.

Luksuskaupade tootjad nagu LVMH Group, Kering ja L'Oreal lubasid teisipäeval annetada kokku 500 miljonit eurot. Prantsuse nafta- ja gaasihiid Total lubas eraldada 100 miljonit eurot ning konsultatsioonifirma Capgemini miljon eurot.

USA meelelahutushiid Disney lubas annetada katedraali taastamiseks viis miljonit dollarit. Disney on katedraaliga seotud muu hulgas 1996. aasta animafilmi «Jumalaema kiriku kellamees» («The Hunchback of Notre Dame») kaudu, mis põhineb Victor Hugo suurromaanil «Jumalaema kirik Pariisis». 

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles sellel nädalal, et ta tahab taastada Jumalaema kiriku viie aastaga.

Tagasi üles