Ajaloo suurim kohtulahing sai ootamatu lõpu

Selline logode kombinatsioon ilmus eile Apple'i Pekingi poes pärast seda kui kokkuleppe sõlmimisest teada anti.

FOTO: GREG BAKER / AFP/Scanpix

Tehnoloogiagigant Apple ja mikrokiipide tootja Qualcomm teatasid eile õhtul, et loobuvad mitu aastat peakorterite vahel kestnud ning esmaspäeval alanud kohtusaalis alanud sõjast litsentsitasude suuruse üle.

Ühisavalduses anti teada, et loobutakse kõikidest teineteisele esitatud süüdistustest, sõlmiti kokku kuus aastat kestva patenditasulepingu ning Qualcommi mikrokiipe hakatakse taas kasutama nutitelefonides iPhone.

Teade tuli vahetult pärast seda, kui kiibitootja Intel teatas, et loobub mikrokiipide arendamisest järgmise põlvkonna G5 mobiiliseadmetele.

«Mitmeaastane leping on Qualcommile hiiglaslik võit, aga ka tõenäoline võit ka Apple’ile, sest neil hakkasid valikud otsa saama, eriti selles osas, mis puutub 5Gd» ütles Financila Timesile analüüsikeskuse CCS Insight analüütik Ben Wood.

Qualcommi aktsia hind hüppas eile tervelt 24 protsenti, mis oli aktsia suurim tõus alates 1999. aasta detsembrist. Arvatakse, et leping kasvatab ettevõtte kasumit 2,4 miljardi dollari ehk kahe dollari võrra aktsia kohta. Apple’i aktsia kerkis marginaalselt.

Kohtulahing kahe gigandi vahel, mille sisu väärtuseks oli 30 miljardit dollarit, algas esmaspäeval. Apple süüdistas koos oma nelja allhankijaga Qualcommi selles, et on alates 2013. aastast kasseerinud patenditasu liiga palju. Alates 2017. aastast loobusid nad Qualcommile patenditasude maksmise ja Qualcomm nõudis omakorda tasude maksmist ja lisaks ka kahjude korvamist. Kokkuleppe kohaselt hakkab Apple taas ka Qualcommile patenditasu maksma.

Uudis kohtuvälise kokkuleppe kohta tuli ajal, mil Qualcommi advokaat Evan Chesler pidas kohtus samal ajal oma avakõne.

Tagasi üles
Back