Jürgen Ligi: rahandusministrikandidaat igatahes on tõupuhas kitsaednik

Jürgen Ligi uuest Tallinna linnapeast: ta jagab sadu tuhandeid linna raha oma sõpradele küsimise peale

FOTO: Elmo Riig

Jürgen Ligi arvates on rahandusministrikandidaat Martin Helme tõupuhas kitsaednik, kes ei tea riigi majandusest midagi ega pole varem soovinud rahanduskomisjonis sisuliste teemade üle arutada. 

Jügen Ligi kirjutab sotsiaalmeedias Facebook, et Martin Helme on tõupuhas kitsaednik, kelle sõnutsi olevat riigil raha küll. «Rahandusministri kandidaat igatahes on tõupuhas kitsaednik,» kirjutas Ligi ja lisas, et praeguses rahalises seisus tuleb tänada Ratast, Sestrit ja Tõnistet. 

«Tuleb tal üsna kindlasti kiire kokkupõrge ELi kriteeriumidega, aga ELi on ta lubanud ka hävitada. Euroopa Komisjon koos süvariigi, meediatööstuskompleksi ja Reformierakonnaga moodustab tema maailma kurjuse telje, aga EKle seletamine, et Eesti peab kärpimise asemel hakkama rohkem kulutama, saab olema tore tuleproov,» kirjeldas Ligi tulevase rahandusministri väljavaateid. «Rahanduskomisjonis käis Martin igatahes harva ja sisulised vaidlused segasid teda.»

«See koalitsiooni koosseis austab veel vähem ekspertiisi. Ekspertide jaoks läheb elu ministeeriumis keerulisemaks,» kirjutas Jürgen Ligi Facebookis ja pakkus, et mõjuanalüüsid kaovad lõplikult. «Pakun, et mõjuanalüüsid kaovad lõplikult, sest segavad poliitilist tahet, eriti maksuerandite või teise samba teemalised koristatakse ära. Ja rahandusministrit, kes poliitika otstarbekuse ja riigi jätkusuutlikkuse üle valvaks, pole jälle.»

Tagasi üles