Samsungi kvartalikasum tegi kahe aasta suurima languse

Samsungi esindus Las Vegases.

FOTO: LARRY W. SMITH / EPA

Samsung Electronics teatas reedel, et 2019. aasta esimese kvartali tegevuskasum on varasema aasta sama kvartaliga võrreldes lagenud 60 protsenti, tehes sellest kõige viletsama kvartalikasumi pärast 2016. aasta lõppu.

Lõuna-Korea elektroonikahiid süüdistab kasumi languses kiipide madalaid hindu, kahanevat nõudlust ekraanide järgi ning aina tihedamat konkurentsi globaalselt maha jahtuval nutitelefonide turul. Prognooside järgi jääb kvartalikasum 5,5 miljardi dollari kanti, mis on alla analüütikute ootuste. Käive langeb ettevõtte sõnul varasema aastaga võrreldes ilmselt 14 protsenti 45,7 miljardi dollari peale. 

Täpsemad majandustulemused avaldab konglomeraat millalgi aprillis.

Samsung on maailma suurim mälukiipide ja nutitelefonide valmistaja. Samsungi mälukiibid lähevad nii nende enda kui ka Apple'i nutitelefonidesse ning ettevõtte valmistatud ekraanid käivad samuti Apple'i seadmete külge. Samsungi serverikiipe kasutavad mitmed suured pilveettevõtted nagu Amazon. Kiibiäri moodustab enamuse Samsungi tuludest.

Samsungi mobiiliäri on kannatanud paljuski üha kasvavate teadus- ja arendustöö alla minevate kulutuste käes. Tarbijad ei taha enam ka nii sageli telefone kallimate mudelite vastu välja vahetada. Rivaalid Hiinast pakuvad Samsungi telefonide kõrval üpriski kvaliteetseid mobiiltelefone märksa odavama hinnaga. 

Samsungi aktsiate hinda kvartalikasumi teade ei mõjutanud.

Tagasi üles