Tehnikaülikool: karjäärimessil tehakse tööpakkumisi juba esimese kursuse tudengitele

Tallinna tehnikaülikool.

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Tehnoloogiaettevõte Cleveron teatas täna, et avab Viljandis kõrgkooli, kus hakatakse koolitama tootearendajaid. TalTechi (Tallinna Tehnikaülikool) õppeprorektor Hendrik Voll ütles, et säärased praktikad on olnud maailmas elujõulised.

Cleveroni juht Arno Kütt põhjendas Cleveroni Akadeemia loomist töökäte puudusega.

TalTechi prorektori sõnul tunnetab ülikool just insenerida põuda. «Seda tõestab kasvõi fakt, et tööandjate huvi TalTechi lõpetajate, aga juba ka üliõpilaste vastu on äärmiselt suur. Möödunud kuul TalTechis toimunud karjäärimessil «Võti Tulevikku» tehti konkreetseid pakkumisi lausa esimese kursuse tudengitele, kellel erialaseid kogemusi napilt,» ütles Voll.

Cleveroni sarnaseid ühe tööandja koole on maailmas suurfirmade juurde Volli sõnul ikka loodud ja nad on ka elujõulised olnud. «Sisulist konkurentsi TalTech loodavast rakenduskavast ei tunneta, kuna TalTech pakub laiapõhjalisemat haridust, loodav rakenduskava on kitsas ning pigem ühe ettevõtte spetsiifilisi vajadusi arvestav,» ütles ta.

Cleveroni Akadeemia luuakse koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor ning õppeprogrammis pakutakse tudengitele integreeritud õppemeetodit, kus paralleelselt akadeemilisele õppele toimub kohe ka oskuste reaalne rakendamine Cleveroni tiimides. 3-aastane rakenduskõrghariduse õpe toimub Cleveroni peakontoris Viljandis ja tudengeid õpetavad Mainori õppejõud, erialaeksperdid ning Cleveroni tippspetsialistid.

Tagasi üles