Andrus Ansip: võtan oma raha teisest sambast välja

Andrus Ansip lubas olla üks esimesi, kes II pensionisambast raha välja võtaks.

FOTO: Tairo Lutter / Postimees/Scanpix

Kui teine pensionisammas muudetakse vabatahtlikuks, siis võtab reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste esinumber Andrus Ansip raha kindlasti välja, sest selle valitsuse kätte ta seda ei usaldaks.

«Vaatan, et eksperimenteerimine läheb edasi – uued koalitsiooniläbirääkimised, uued eksperimendid teise pensionisambaga. Need inimesed, kes oskavad rahaga ümber käia, kes investeerivad – need saavad oma eluga hakkama. Need, kes ei ole kunagi midagi säästnud, kulutavad ka selle raha ära – tulemuseks on vaesus,» rääkis ta eile ajakirjanikele.

«Mida mina teeks? Sellise valitsuse kätte, kes raha oskab Lätti viia, mina oma raha küll ei usaldaks. Mina võtaksin küll välja ja see oleks minu soovitus kõigile Eesti inimestele,» ütles Ansip. «Selle asja nimi on vaesus, millesse meid ja tulevasi põlvesid praegu tõugatakse! Maksukoormus tõuseks seejuures neli protsenti, kuna raha ei läheks säästmisse, vaid tarbimisse.»

Ansipi hinnangul on praegu istuv valitsus kulutanud suuresti ära ka need reservid, mille riik kogus eelmise buumi ajal 2006–2007. «See raha on ära kulutatud. Kaks kolmandikku keskvalitsuse reservidest on otsa saanud. Nad ei karda ju võlgu võtta! Julged sellised!»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles