Viljafirma hiigelvõlg on veelgi paisunud

AS Oilseeds Trade viljaelevaator Saugas. Pildil juhatuse liige Veikko Vahar.

FOTO: URMAS LUIK / PRNPM/EMF

Kuigi vilja- ja väetisekaubanduse ja tehnika müügiga tegeleva Oilseeds Trade’i maksuvõlg on riigi ees paisunud juba pea 700 000 euroni, sõnab firma juht, et tegu on sektori eripäraga ning tegelikkuses on võlausaldajatega kõik joonde aetud.

«Meie äri eripära on, et põllumees ostab meie käest kevadel sisendid, maksetähtaeg on sügisel ja meie saame põllumehe käest vastu vilja, millega omavahel tasaarveldame,» kirjeldas Oilseeds Trade’i juht Veikko Vahar, lisades, et enamiku võlglastega on tasumine kuni sügiseni kokku lepitud, kirjutab Äripäev.

Seda kinnitas ka põllumajandusettevõtte Asar juht Arvi Tupits, kes ütles veebruaris Äripäevale, et ootab raha Oilseeds Trade’i tütarettevõttelt. Kui toona pidasid kaks ettevõtet läbirääkimisi, siis nüüd ütles Tupits, et omavaheline suhtlus kulges hästi ning saadi kokkuleppele.

AS Oilseeds Trade on 2005. aastal tegevust alustanud Eesti kapitalil põhinev põllumajanduskontsern, kuhu kuuluvad näiteks põllumajandusmasinate müügi- ja hooldusfirma OÜ Oilseeds Tehnika, teraviljakasvatusettevõtted Oilseeds Agro OÜ, Oilseeds Agro Vigala OÜ ja Savikoti Agro OÜ.

Loe pikemalt Äripäevast.

Tagasi üles