Ratas: pensioni teise samba kokkulepe jäi sündimata

Jüri Ratas, Mart Helme ja Helir-Valdor Seeder järjekordsel võimukõneluste päeval.

FOTO: Sander Ilvest.

Peaminister Jüri Ratas rääkis ajakirjanikele, et võimuliit arutas esmaspäeval pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmist, kuid kokkulepet ei sündinud.

«Hindasime just neid mõjusid, et kui pensioni teine sammas muuta vabatahtlikuks, mis see tähendab Eesti konkurentsivõimele, fiskaalpoliitikale, mis see tähendab Eesti elanikele. Mis on see plaan, mis on pikalt inimestele antud, see kindlus, et koguda pensionit teise sambasse, et kui see muutub, mis võivad olla need mõjud,» rääkis peaminister Ratas Postimehele.

Ta ei vastanud küsimusele, kas Keskerakond peab teise samba vabahtlikuks muutmist võimalikuks. «Nagu ma ütlesin, soovime edasi arutada nendel teemadel.»

Kokkuleppeid ei sõlmitud esmaspäeval ka maksuküsimustes. «Täna vaatasime küll läbi eelarvetabelit, aga kui küsite, kas mingid maksud muutuvad, siis ei, selliseid kokkuleppeid meil ei ole. Keegi ei soovi makse tõsta ülespoole. See, et soovitakse makse langetada, on arusaadav, aga kõigil nendel langetustel on oma hind ja seda tuleb vaadata koos eelarveliste võimalustega.»

«Taristu, transpordiprojektid, kindlasti rahvaalgatuse teema, kindlasti teemad, mis on seotud presidendi otsevalimistega – need on teemad, mida tuleb homme jätkata,» lisas Ratas.

Tagasi üles