Seeder: tahame teise pensionisamba erastada, mitte riigistada
Raha läheks iibe tõstmiseks!

Helir-Valdor Seeder järjekordsel võimukõneluste päeval.

FOTO: Sander Ilvest.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kinnitas ERR-ile, et mitte keegi ei kavatse teise sambasse kogutud raha riigistada ega inimestelt ära võtta ning sellised meedias ilmunud väited on Seederi sõnul pahatahtlik vale.

«Me tahame selle teise samba, kus täna on väga tugev riiklik regulatsioon ja mille võiks tinglikult esimese samba kõrval riiklikuks nimetada, meie tahame selle erastada. Ehk anda inimestele suurema vabaduse ja võimalused,» rääkis Seeder ERRile antud intervjuus.

Samas möönis Seeder, et teise samba pikemad arutelud seisavad meil veel ees, aga samas lubas ta, et sel nädalal need kindlasti tulevad. «Kes ei soovi teise sambaga jätkata, sellel on vabadus see raha välja võtta. Investeerida mujale, maksta kinni oma pikaajalised laenud näiteks,» rääkis Seeder.

Pikemalt ERRist.

Seedri idee sai avalikuks 2017. aasta detsembris, kui ta avaldas Postimehes artikli «Kellele pension, kellele sammas». Seedri põhiidee on suunata raha iibe tõstmisesse. «Parim, mida saame oma tuleviku kindlustamiseks teha, on hoolitseda selle eest, et sünniks lapsi, kellele anname võimalikult hea hariduse ja tervise ning võimaluse oma anded ja potentsiaal välja arendada,» kirjutas Seeder.

Täpsemalt, teise samba riikliku sissemakse summas 314 miljonit suunaks ta hoopis pensionide 10-protsendiliseks tõstmiseks (167 miljonit eurot), demograafilisteks meetmeteks (100 miljonit eurot) ja haridusvaldkonna rahastuse parandamiseks (47 miljonit eurot).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles