Kohus lükkas Aivo Pärna pankrotiasja edasi

Pildil ärimees Aivo Pärn.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Reedeks planeeritud kohtuistung AS Go Group avalduses Aivo Pärna pankroti väljakuulutamiseks lükkus viimase taotlusel edasi, kuna Pärn soovis aega endale esindaja võtmiseks ja ajutise pankrotihalduri aruandega tutvumiseks.

Uus istungiaeg määrati 1. aprillile ja praeguses menetlusetapis ei saa kohus nõuete kohta täpsemat infot anda, ütles kohtu pressiesindaja Krista Tamm.

Veebruaris nimetas Tartu maakohus tuntud ettevõtja Aivo Pärna pankrotiasja ajutiseks pankrotihalduriks Olev Kuklase.

Marcel Vichmanni ja Tiit Pruuli haldusfirma Go Group nõuab firma ühe asutaja Pärna pankrotti seoses võlaga.

Mullu juunis jõustus kohtuotsus, mille järgi tuleb Pärnal Go Groupile täita laenulepingutest tulenevaid kohustusi 400 105 euro ulatuses.

Go Groupi hagiavalduse kohaselt sõlmisid pooled 1. septembril 2008 laenulepingu, mille järgi sai Pärn kaks miljonit krooni laenu. Pärn ei tagastanud hagejale laenu lepingujärgseks tähtajaks 31. oktoobriks 2008.

Haldusfirma ja Pärn sõlmisid 27. oktoobril 2009 lepingu kokkuleppe, mille kohaselt kohustus ettevõtja tagastama Vichmanni ja Pruuli firmale laenu hiljemalt 31. juulil 2010. Pärn ei täitnud ka seda kohustust, niisamuti ka järgmist kokkulepet, mille järgi tulnuks laen tagastada 31. detsembriks 2012.

Detsembri lõpus rääkis Pärn Eesti Ekspressile, et tema hinnangul ei olnud reaalselt tegu tagastamisele kuuluva laenuga, vaid õigusabikulude katteks antud summaga, mida kokkulepete järgi tegelikkuses tagasi maksta ei tulnudki. Pärn väljendas sarnaseid seisukohti ka kohtus, mis tema tõlgendusega ei nõustunud.

Tagasi üles
Back