Meelis Milder: See on Baltikale viimane võimalus

  • Baltika koondab 340 inimest.
  • Baltika ümberpööramist hakkab juhtima uus juhatuse liige Mae Hansen.
  • Baltika emiteerib kuni viie miljoni euro väärtuses uusi aktsiaid.

Baltika juht Meelis Milder räägib, et uut ärimudelit hakati ette valmistama juba mullu kevadel.

FOTO: Tairo Lutter

Moerõivaste müüja Baltika teatas eile, et lõpetab Eestis tootmise, koondab 340 inimest ja muudab täielikult oma ärimudelit. Juba varem oli ettevõte teatanud plaanist kaasata investoritelt kuni viis miljonit eurot ning võtta suuromanikult kolm miljonit eurot laenu.

Baltika alustab juba ettevõtte ümberpööramist ning on välja töötanud täiesti uue strateegia. Ettevõtte kauaaegne juht ja endine suuromanik Meelis Milder ütles, et see ümberpööramine on Baltikale viimane võimalus.

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Kas Baltika ümberpööramise plaan on välja mõeldud või väljamõtlemisel?

Meelis Milder: See on välja mõeldud. Võib-olla detailsem elluviimise plaan on koostamisel ja selleks tuleb ka uus juhatuse liige Mae Hansen.

Millised on teie ja Mae Hanseni ülesannete erinevused?

Meelis Milder: Eks me pea kõigepealt kokku saama. Meil on juhatuse liikmete vahel funktsionaalne tööjaotus olemas, aga Mae Hansen tuleb konkreetselt seda plaani ellu viima. Meie esimene kohtumine tema kui juhatuse liikmega on selle nädala lõpus. Siis lepime täpselt koostöömudeli kokku.

Kas ma olen õigesti aru saanud, et Mae Hansen võib olla ka järgmine Baltika juhi kandidaat?

Meelis Milder: Minu teada praegu see nii ei ole (naerab – T. O.). Ma usun, et tal võib olla suuremaid pikemaajalisi ambitsioone kui ühe moeäri juhtimine Balti turul.

Tagasi üles