Bigbank vahetas ootamatult juhti

Martin Länts

FOTO: Margus Ansu

Üheksas Euroopa riigis tegutseva ning Eesti kapitalil põhineva Bigbank ASi uueks juhatuse esimeheks valiti alates 15. märtsist senine juhatuse liige Martin Länts.

Senine juht Sven Raba jätkab juhatuse liikmena vastutades finants- ja tehnoloogiavaldkonna eest. Lisaks kuulub juhatusse ka riskivaldkonna eest vastutav Mart Veskimägi. Juhatuse neljas liige Pavels Gilodo lahkus Bigbankist 28. veebruaril.

Kaks aastat tagasi pidi Bigbanki juhatuse esimeheks tõusma pikaaegne pangajuht Aivar Rehe, kuid jäi Danske skandaali tõttu Finantsinspektsiooni nõudel kohast ilma. Uue juhina asus toona tööle hoopis Sven Raba. 

«Martin Länts on ennast Bigbankis tõestanud võimeka juhina,» selgitas panga nõukogu esimees Parvel Pruunsild. «Vastutusvaldkondade ümberjagamise tulemusena võttis ta enda kanda põhirolli panga filiaalide juhtimisel kõikides tegevusriikides, mistõttu panga nõukogu kinnitas ta ka uueks juhatuse esimeheks.»

«Olen tänulik ka Sven Raba ees, kes on viimase kahe aasta jooksul panga juhtimisel suurepärast tööd teinud. Ühtlasi on mul Sveni otsuse üle jätkata Bigbanki juhatuse liikmena väga hea meel,» ütles Martin Länts.

Martin Länts töötab Bigbankis alates 2013. aasta augustist ning tal on üle 15 aasta kogemusi müügi-, turundus- ja kliendisuhete juhtimise valdkonnas erinevates ettevõtetes.

Seni oli Martin Länts Bigbanki ASi juhatuse liige, kes vastutas grupi kliendisuhete ja tootejuhtimise eest, varasemalt on ta töötanud ka panga Eesti äriüksuse juhina. Enne Bigbanki töötas ta Lux Express Estonia ASis (2008-2012), juhtides rahvusvaheliselt grupi müügi- ja turundustegevust ning tootearendust.

Aastatel 2007-2008 töötas Länts Hansapangas, kus vastutas noortepanganduse müügijuhtimise ning uue internetipanga lansseerimiskampaania eest. Martin Länts on omandanud strateegilise juhtimise magistrikraadi Tartu Ülikoolis.

Tagasi üles