Iduettevõtja uuest koalitsioonist: oleme šokis

Ragnar Sass

FOTO: Peeter Langovits

Iduettevõtja, Pipedrive'i asutaja Ragnar Sassi sõnul on Eesti start-up-kogukond võimalikust Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni realiseerumisest kerges šokis, kuna tõenäoliselt tühistatakse start-up firmadele seni kehtinud võõrtööjõu palkamise eelised.

«Ma eile lugesin Mart Helme lauset, kus ta ütles, et esimesena tuleks ette võtta migratsioon ja tühistada kõik need erisused, kuidas hetkel tulevad sisse talendid,» ütles Sass, lisades, et kui sellise suhtumisega minnakse koalitsiooniläbirääkimistesse, siis see võib hävitada kogu iduettevõtluse majandusedu, vahendab Äripäev.

«On ka inimesi, kes on öelnud, et olukord on muutunud, nad kaaluvad Eestist ära kolimist,» rääkis ettevõtja, kinnitades, et varasemad valitsused on olnud idukogukonnale stabiilsed partnerid.

EKRE majandusprogrammist võib lugeda, et erakond soovib kehtestada range piirangu tööjõu sisseveole, et soodustada palgakasvu Eestis. Samas lubavad nad kvoodi alt vabastada kolmekordset keskmist palka saavate töötajate tähtajalise töötamise Eestis.

Loe pikemalt Äripäevast.

Tagasi üles