Swedbank blokeeris vihjeandjad

Swedbank

FOTO: ERIK PROZES / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Swedbank blokeeris oma töötajatele võimaluse anda vihjeid Rootsi rahvusringhäälingule SVT  läbi nende krüpteeritud vihjesaidi. Pank ise põhjendab seda sellega, et soovib kaitsta klientide andmeid, vahendas Rootsi rahvusringhääling.

Swedbanki pressiesindaja Gabriel Francek Rodau kinnitas, et panga töötajatel pole töötundide ajal võimalik kasutada SVT vihjelehte, kuid samamoodi on blokitud ka mitmed teised veebilehed. Tema sõnul on blokeerimised muuhulgas seotud turvanõuetega, sealhulgas ka pangasaladuste hoidmise ning GDPR-normide täitmisega. Nii olevat blokeeritud ka Google'i tõlketeenus. 

Seevastu Swedbanki rahapesukahtluse avalikkuse ette toonud saate «Uppdrag granskningi» ajakirjanik Joachim Dyfvermarki hinnangul rääkis Swedbank pooltõde. «Minu arvates üritab Swedbanki juhtkond vaigistada oma töötajaid, viidates saladuse kaitsele,» lausus Dyfermark. Rootsi rahvusringhäälingu SVT uurivad ajakirjanikud avaldasid hiljuti ajakirjandusliku uurimise, millest selgus, et Swedbanki Balti riikide kontode kaudu on liikunud 5,8 miljardi USA dollari mahus kahtlast raha. Sama artikkel ilmus ka Postimehes nime all «Uus andmeleke: Swedbanki läbis miljardite jagu kahtlast raha».

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles