Lõpp kihutamisele: Volvo paneb kõigile autodele kiirusepiirangu peale

Uute Volvodega enam nii hullult kihutada ei saa.

FOTO: Phil Noble / REUTERS

Tõenäoliselt maailma turvalisimate autode tootja Volvo astub veel ühe sammu edasi ja kehtestab aastast 2020 kõigile sõidukitele kiirusepiirangu 180 kilomeetrit tunnis. 

Sisuliselt tähendab see seda, et vajuta gaasipedaali palju tahad, uus Volvo üle 180 kilomeetri tunnis edasi ei liigu.

Otsus tõukub Rootsi autotootja varem välja öeldud ambitsioonikast eesmärgist: aastaks 2020 ei saa keegi nende autodes surma ega tõsiselt viga. Samas annavad nad endale aru, et ainuüksi tänu ohutumale tehnoloogiale pole see võimalik, mistap tuleb tarvitusele võtta täiendavaid abinõusid. Sõidukiiruse piiramine 180 kilomeetrini tunnis ongi üks võimalus, teatab firma kodulehel

Volvo juhtkonna sõnul on kiiruse ületamine üks peamine põhjus, miks saab nii palju inimese liikluses viga või surma. «Kuigi kiirusepiirang ei lahenda kõiki probleeme, on see seda väärt, et päästa kasvõi üks inimene,» ütles Volvo juht Håkan Samuelsson.

Lisaks otsesele sisse-ehitatud kiirusepiirangule töötab Volvo veel sellegi nimel, et paigaldada autosse süsteeme, mis automaatselt vähendaksid kiirust näiteks koolide ja haiglate ümbruses, kus on palju jalakäijaid.

«Peame küsima, kas autotootjal on õigus, või veelgi enam, isegi kohustus tegeleda tehnoloogiaga, mis ei luba autojuhil näiteks purjus peaga rooli istuda, kiirust ületada või teiste tähelepanu hajutavate asjadega tegeleda,» rääkis Samuelsson, täpsustades, et nad ei ole siin raudkindlalt otsust vastu võtnud, vaid soovivad alustada debatti.

Volvo sõnul on liigne kiirus üks peamine põhjus, miks satuvad juhid autoavariidesse.

Tagasi üles