Indrek Neivelt: keda te kaitsete, kallid rahva poolt valitud inimesed?

Indrek Neivelt esinemas advokaadibüroo TARK ja Postimehe aasta majanduskonverentsil " "Risttee".

FOTO: Tairo Lutter

Vahetult enne valimisi Postimehele antud intervjuus imestas ettevõtja ja pankur Indrek Neivelt, et Eesti inimest ei kaitse mitte keegi.

«Meil on kümme parteid, tuhat inimest tahab riigikogusse saada, meil on superministeerium, igasugu ametid ja Eesti Pank – miks sealt keegi sellega ei tegele?» küsis Neivelt retooriliselt vihjates sellele, et poliitikud pigem kaitsevad pensionifondide kui sinna koguvate inimeste, keda on ühtekokku 700 000, huve.

«Näen, et meie inimest ei kaitse mitte keegi. Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees ütleb Eesti Raadios, et fondijuhtidele peab ka raha jätma – aga neil on kasumit küll ja veel. Kellele raha ei jätku ja kel üle ei jää, on need, kes raha korjavad. Keda te kaitsete, kallid rahva poolt valitud inimesed?» rääkis Neivelt.

«Loodan, et ikka rahvast. Aga selles kaasuses nad kindlasti rahvast ei esinda. Nad esindavad puhtalt fondihaldureid,» jätkas Neivelt.

Tema sõnul on olukord selline, et kui eestlane, soomlane ja rootslane panevad iga kuu 50 või 100 eurot pensionifondi kõrvale, ja kui kunagi hiljem läheb väljamaksmiseks, siis soomlane ja rootslane saavad iga kuu poole rohkem. «Ma ei räägi siin vanaduspensionist. Räägin kogumispensionist.»

Loe intervjuud Indrek Neiveltiga.

Tagasi üles