Rahapesuskandaali haaratud ettevõtja kurjustab: Swedbank pani me kontod kinni!

Formus Balticu juhataja Vladimir Griškov ei soovinud ajakirjanikega firma kontodelt läbi käinud ligi saja miljoni dollari üle arutleda.

FOTO: «Radar» / Kanal 2

Osaühingu Formus Baltic juhataja Vladimir Griškov väidab, et Postimehe rahapesuteemalise artikli avaldamise järel pani Swedbank ettevõtte pangakontod kinni. Postimehe andmeil loobus pank ettevõttega koostööst juba varem.

Postimees kirjutas möödunud nädala neljapäeval, et Eesti ettevõte Formus Baltic sai kahtlase päritoluga Suubritannia firmalt kuue aasta vältel üle 98 miljoni dollari jagu makseid. 

Kõigi 161 ülekande selgitus oli identne: «CONTR FW 914 DD 15.12.2008 FOR ELECTRONIC EQUIPMENT.» Maksed laekusid Formusele Suurbritannia ettevõttelt Wireberg Company LLP.

Wireberg Company osanikud on aga Ireland & Overseas Acquisitions Limited ja Milltown Corporate Services Limited, mida on kasutatud kümnekonnas kuritegelikus skeemis üle maailma.

Formus Balticu osanik ja juhataja Vladimir Griškov palus ajakirjanikelt esialgu aega teema uurimiseks. Hiljem andis ta Äripäeva sõsarlehele Delovõje Vedomosti intervjuu, väites, et et tal ei tulnud pähegi kontrollida Wirebergi tausta ning kinnitas, et tema ettevõttel rahapesuga mingeid seoseid ei ole.

Sel nädalal proovis telesaade «Radar» Griškoviga uuesti jutule saada. Esmaspäeval kurtis ta ajakirjanikele, et Postimehe artikli tõttu pani Swedbank Formus Balticu kontod kinni.

Swedbank kliendisuhteid ei kommenteeri, kuid Postimehe teada heideti Formus Baltic kliendina üle parda juba 2017. aastal. Põhjus pole toimetusele teada.

Täna kell 21.30 ajab Kanal 2 uuriv telemagasin «Radar» ajaloo suurimasse rahapesuskeemi kaasatud Swedbanki Eesti kontode rahaülekannete jälgi Narvas, kus kaks ettevõtet keerutasid viie aastaga ligi 14 miljonit dollarit läbi.

Lühidalt tuleb juttu ka Formus Balticu ning veel ühe Eesti ettevõtte kahtlustäratavatest tehingutest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles