Ligi pool miljonit inimest on oma tulud deklareerinud

Maksu- ja Tolliamet.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Esmaspäeva hommikuse seisuga oli tuludeklaratsiooni esitanud 501 782 inimest, tulumaksu hakatakse inimestele tagastama alates teisipäevast.

Esitatud deklaratsioonidest tagasimakstav summa on 139,8 miljonit eurot ja juurdemaksmisele kuuluv summa 11,1 miljonit eurot, teatas maksu- ja tolliamet (MTA) BNS-ile.

Tuludeklaratsioone sai hakata esitama alates 14. veebruari õhtust ning tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist, tuludeklaratsiooni paberil esitanud inimestele algab tulumaksu tagastamine 19. märtsist.

Maksuameti esialgsetel andmetel saavad eelmisel aastal ettenähtust vähem maksuvaba tulu kasutanud inimesed küsida tagasi kokku 141 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Kokku tagastab MTA tänavu inimestele eeldatavalt ligi 200 miljonit eurot, mis sisaldab nii aasta jooksul vähem kasutatud maksuvaba tulu kui ka üldisi maksusoodustusi, mida saab tuludest maha arvata.

Eelmisel aastal tulu saanud inimestest kasutas maksuvaba tulu ettenähtud mahus 42 protsenti ehk 415 000 inimest, 52 protsenti tulusaajatest ehk 519 000 inimest kasutasid maksuvaba tulu lubatust vähem ning 6 protsenti ehk 62 000 inimest lubatust rohkem.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprillil ning juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

1. oktoobril on juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu. Samuti on 1. oktoober juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Käesoleva aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini.

Tagasi üles