Swedbanki leke: eksministri pereäri liigutas miljoneid varifirmade võrgustikku

Seppikute äri.

FOTO: Pm

Omaaegse siseministri Ain Seppiku ning tema poegade Sulevi ja Siimu firmad on kandnud miljoneid dollareid varifirmadele, millel on seosed mitme kurikuulsa rahapesuskeemiga. Sulev Seppiku sõnul on need igati reaalsed tehingud ja tavaline äritegevus.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Seppikute nimel on äriimpeerium, mis liigutab igal aastal sadu miljoneid eurosid. Kuigi perekonna firmade käive on pea kolm korda suurem 746 töötajaga Postimees Grupi omast, on Seppikud suutnud äri ajada nii, et pole palgale võtnud ühtegi töötajat.

«Mingit tuumafüüsikat siin pole. Ostame ja müüme,» kommenteeris Sulev Seppik 2016. aastal Eesti Ekspressile.

Üks selle impeeriumi osa on külmutatud kala hulgimüügiga tegelev OÜ Vertimex, mis teenis tunamullu üle 20 miljoni euro kasumit. Äriperekonna kolmel liikmel on ettevõttes võrdne osalus.

Postimehe käsutuses olevad Swedbanki tehingute andmed näitavad aga, et Vertimex kandis 2014. aasta lõpus mõne kuu vältel 1,55 miljonit dollarit Suurbritannia firma Credojet Alliance LLP Danske kontole.

Tuhande firmaga hambaarst

Credojet Alliance on varifirma, mis on kirjutatud sisse Londoni äärelinna ärihoone laoruumi. Samalt aadressilt leiame veel üle saja fiktiivse ettevõtte.

Tagasi üles