iDeal kampaania

Purjeseadmisest elutöö leidnud Jüri Šaraškin sai Valgetähe V klassi teenetemärgi

Kalevi Jahtklubi auliige Jüri Šaraškin pälvis presidendi otsusega Valgetähe V klassi teenetemärgi

FOTO: Konstantin Sednev

Sügisel 80. sünnipäeva tähistanud Jüri Šaraškini elus on olulisemad sündmused olnud seotud purjetamisega. Esimesed mereristsed sai ta väikse kiiljahiga Aul 1950ndatel Pärnus. Pärnu Jahtklubis võeti Jüri M-klassi svertpaadi meeskonda. Tallinna Kalevi Jahtklubis purjetamist jätkates sattus Šaraškin Piritalt linna sõites ühte bussi purjetaja Enn Tõuguga, kes kutsus teda Tallinna Elektrotehnika Instituuti.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Jüri Šaraškinit mitmes mõttes oma eeskujuks pidav purjetaja Alar Volmer meenutas, et 1989. aastal kutsuti ta ümberilmapurjeregatile Soome meeskonda. «Andsin kõhklemata nõusoleku. Hiljem hakkas uss sees närima ja küsisin Jürilt nõu. Tema vastus iseloomustab teda just sellisena, nagu ta on: sellise kutse peale ei hakkaks enne kodust läbi ka minema!»

Jüri Šaraškin astus koos Enn Tõuguga Elektrotehnika Instituudi juures bussist maha ja Tallinna Polütehnilises Instituudis laevade jõuseadmeid õppinud noormees jäigi arvutite, elektroonika ja programmeerimise juurde. Inseneriteadused ja matemaatika ühendas Šaraškin purjetamise teooria ja praktikaga ning rakendas tulemused võistluspurjetamise teenistusse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles