Eesti kaitsetööstur Araabias: oleme siin juba päris hästi tuntud

Milrem Roboticsi mehitamata maismaasõidukid õppustel Ühendkuningriigis.

FOTO: Milrem Robotics

EAS viis Eesti firmad Araabia Ühendemiraatidesse maailma suurimale toidu- ja joogisektori messile ning rahvusvahelisele kaitsetööstusmessile. Mehitamata maismaasõidukite tootja Milrem Roboticsi sõnul on nad seal kandis juba päris hästi tuntud.

EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane ütles, et nii toidumess Gulfood kui ka kaitsetööstuse mess IDEX on vaieldamatult vastavate valdkondade tippsündmused. Ta lisas, et Pärsia lahe piirkond on väga kiiresti arenev ja just kaitsetööstus ning toidusektor on sealsetest turgudest väga huvitatud.

IDEXil on oma toodetega väljas ka Milrem Robotics, kellest Postimees hiljuti põhjaliku loo kirjutas. Ettevõtte ekspordidirektori Gert Hankewitzi sõnul on IDEX regiooni tähtsaim mess, kus peab tingimata kohal olema. «Arvan, et ei liialda, kui ütlen, et Milrem Robotics on Lähis-Idas juba päris hästi tuntud,» kinnitas Hankewitz ja lisas, et ettevõte on messil väljas nelja erineva mehitamata maismaasüsteemiga, olles nii oma ala enim esindatud tootja üritusel.

Mehitamata lennuvahendite tootja Threod Systemsi äriarendusosakonna juht Kristo Kips sõnas, et peamine eesmärk on laienemine uutele välisturgudele. «Threod Systems teeb koostööd mitme Eesti kaitsetööstuse ettevõttega ning kõrvuti messil väljas olles saame huvilistele koheselt tutvustada ka ühiseid integratsioone,» selgitas Kips.

Teist aastat järjest Gulfoodil osalev imikutele mõeldud piimasegude tootja Solbritt esindaja Jane Suitsu sõnul investeerivad nad palju tootearendusse, et olla innovaatiline ning kuuluda maailma tipptegijate hulka. «Kuna meie tooted vastavad ka araabia maade nõudmistele ja omavad halal-sertifikaati, siis oleme valmis laienema ka Lähis-Ida turgudele ning suurim rahvusvaheline ekspordimess on selleks just parim platvorm,» rääkis Suits ettevõtte ambitsioonidest.

Gulfoodil on esindatud ka Kellybar kohukesed ja Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) Elsavie tootesari, kuhu kuuluvad mikrobioomi analüüs ja kiudainerikkad toidulisandid. Nii Kellybari kui ka TFTAK tooted said endale messil eraldi väljapaneku kui innovatiivsed tooted.

IDEX 2019 Eesti riiklikul ühisstendil osalevad: Terramil OÜ, Threod Systems OÜ, Toci OÜ, Milrem AS, Tactical Solution OÜ, SAMELIN AS, ELI OÜ, Defendec OÜ ja Milectria Est OÜ. Partnerina osaleb ühisstendil Eesti Kaitsetööstuse Liit.

Gulfoodi ühisstendil osalevad: Valio Eesti AS, Aktsiaselts Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus, EBM Grupp AS, AS Balsnack International Holding, AS Solbritt ja Kellybar OÜ.

Tagasi üles