Uuring: kruiisituristid kulutasid Eestis 50 miljonit eurot

Kruiisituristid Saksamaalt Tallinna vanalinnas. FOTO: ALBERT TRUUVÄÄRT

FOTO: Albert Truuväärt /

Tallinna külastas eelmisel aastal kokku üle 645 000 kruiisireisija, kes jätsid siia keskmiselt 80 eurot külastusega ehk kokku üle 50 miljoni euro ning andsid otseselt tööd hinnanguliselt sadadele inimestele, selgub värskest uuringust.

Kokku külastas mullu Läänemere äärseid linnu 4,8 miljonit reisijat, kelle panus kohalikesse majandustesse on koos laevameeskondade liikmete kulutustega 431 miljonit eurot, selgub Läänemeremaade kruiisisihtkohtade koostöökogu Cruise Balticu analüüsist.

Suurima osakaalu moodustavad sellest ühepäevastel linnakülastustel käivad reisijad, kes kulutavad kaldal ennekõike ekskursioonidele ja kohalike kultuuriasutustega tutvumisele ning ka jaekauplejate juures sihtkohale iseloomulike meenete ja kauba ostmisele.

Tänu kruiisituristidele saavad kogu regioonis tööd kümned tuhanded inimesed, sh giidid, transpordiettevõtete, kaupluste ja restoranide töötajad ning kohalike kultuuriasutuste teenindav personal. Kokku hindab koostöökogu Cruise Baltics värske uuring kruiisiturismi sektori otseseks panuseks Läänemere piirkonnas enam kui 5900 ning koos lisanduvate teenustega kaudselt ligi 12 600 töökohta.

Ainuüksi Tallinnas tutvustavad külalistele linna ligi paarsada giidi, kellele lisandub ligi 400 bussijuhti.

Kruiisioperaatorid prognoosivad ka järgnevateks aastateks nii Tallinna kui teiste Läänemere sihtkohtade jätkuvat populaarsust, mistõttu peaks sektori panus majandusse kasvama.

Tagasi üles