iDeal kampaania

Europarlament toetas vabakaubanduslepingut Singapuriga

Singapur

FOTO: Pixabay

Kolmapäeval toimunud hääletusel andsid parlamendiliikmed toetuse Euroopa Liidu ja Singapuri vabakaubanduse ja investeeringute kaitse lepingutele.

Vabakaubandusleping eemaldab viie aasta jooksul sisuliselt kõik tariifid kahe osapoole vahel. Sellega kaotatakse piirangud teenuste sektoris, sealhulgas jaepanganduse valdkonnas, avatakse Singapuri avalike hangete turg, näiteks raudteesektoris tegutsevatele ELi ettevõtetele ja kaitstakse ainulaadseid Euroopa tooteid.

Esimese kahepoolse ELi ja Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) liikmesriigi vahel sõlmitud lepinguna on see eeskujuks teistele vabakaubanduslepingutele ELi ja ASEANi riikide vahel, ütlevad saadikud vastu võetud resolutsioonis.

«Parlament on näidanud pühendumist reeglipõhisele kaubandussüsteemile. Vabakaubandusleping tagab ELile ligipääsu Singapuri turule ja ASEANi piirkonda, tagades ka töötajate õiguste ja keskkonna kaitse. Investeeringute kaitse leping sisaldab endas uut lähenemist ja asendab kehtivad Singapuri ja ELi riikide vahelised lepingud, mis sisaldavad toksilist investorite ja riikide vahelist vaidluste lahendamise süsteemi,» ütles raportöör David Martin.

Vabakaubandusleping vajab jõustumiseks nüüd veel ELi Nõukogu heakskiitu. Investeeringute kaitse lepingu ja partnerlus- ja koostöö lepingute jõustumiseks tuleb kõigil ELi liikmesriikidel need ratifitseerida.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles