Pindi kinnisvara: Tallinna üürituru ajavad kihama tuhanded Ukraina ehitajad, kes tuleb kuhugi ära mahutada

Potentsiaalsed kinnisvara ostuhuvilised jälgivad hoolega meedias avaldatut.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Eesti suuremate linnade korterite ruutmeetrihinda seirav Pindi Indeks langes jaanuaris 1,7% võrra 1498 eurole ruutmeetri kohta. Tallinna korteriomandite keskmine hind tõusis aga 1906 eurole ruutmeetri kohta, mis on uus ajalooline rekord.

«Pealinn kihab ja nõudlus on elanike arvu kasvu tõttu kõrge. Ka üüriturg on väga aktiivne, sest tuhanded ehitustöödele appi tulnud ukrainlased tuleb ka kuskile majutada,» nentis Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

Detsembris oli Pindi Indeks korrigeeritud andmetel veel 1523 eurot ruutmeetri kohra. Kui detsembris tehti indeksilinnades 1177 korteriomandi tehingut, siis jaanuaris oli tehingute arv 1162.

Võrdluseks- 2018. aasta jaanuaris tehti indeksilinnades 1199 korteriomandi tehingut.

Võrreldes hinnatipuga detsembris 2018 on indeks 1,7 protsenti madalam. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal, mil indeks oli 624,2 eurot ruutmeetri kohta, on Pindi Indeks 140 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles