LHV sai finantsinspektsioonilt loa tegutseda UK-s ka pärast Brexitit

LHV peahoone Tallinnas.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Eesti finantsinspektsioon andis LHV Pangale loa filiaali asutamiseks Ühendkuningriigis kui kolmandas riigis juhul, kui Suurbritannia ja Põhja-liri Ühendkuningriigist saab Euroopa Liidust välja astudes kolmas riik.

LHV Pank vajas seda luba, kuna varasem luba võimaldas tegutseda vaid lepinguriigis ehk Euroopa Liidus. Ühendkuningriik on omalt poolt Euroopa Liidust lahku löömise järgseks ajaks andnud liidu finantsasutustele üleminekuaja, mis kestab 2020. aasta lõpuni, teatas LHV börsile. 

LHV Pank taotleb ka Ühendkuningriigi finantsjärelevalvelt luba jätkata filiaali tegevust kolmandast riigist pärit finantsasutusena.

«Meie ettevalmistused Brexitiks on loodetud järjel ja nüüd on meil kuni järgmise aasta lõpuni aega, et teha ülejäänud sammud, mis võimaldavad LHV filiaalil Londonis plaanitud viisil jätkata. Töö käib ja oleme optimistlikud, et meie taotlus Ühendkuningriigi finantsjärelevalve juures saab samuti peagi soovitud vastuse,» ütles LHV Ühendkuningriigi filiaali juht Andres Kitter.

«Eesti regulaator tegutses tänuväärselt kiiresti, arvestades, et Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumisega seoses on palju lahtisi otsi ning meie taotlusele tuli vastata tingimuslikult,» lisas ta. 

LHV Group on finantskontsern ja kapitali pakkuja. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab rohkem kui 390 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab üle 161 000 kliendi. LHV hallatavatel pensionifondidel on 178 000 aktiivset klienti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles