Graafik: üha jõukamad Eesti inimesed kulutasid välisreisidel miljard eurot

Eesti inimesed armastavad jätkuvalt Egiptuses puhkamas käia.

FOTO: Amr Abdallah Dalsh / Reuters / Scanpix

Eesti elanikud külastasid mullu välisriike 3,6 miljonil korral ja kulutasid seal pisut üle miljardi euro, mida on 13 protsenti enam kui 2017. aastal.

Kolm neljandikku reisidest tehti Euroopa Liidu riikidesse, mille külastuste arv siiski vähenes aastaga 3 protsenti. Märgatavalt on harvenenud Eesti elanike reisid Itaaliasse, Poola  ja Taani, teatas Eesti Pank.

Võrreldes 2017. aastaga tegid eestimaalased märksa rohkem reise populaarsetesse puhkusepaikadesse nagu Bulgaaria, Egiptus, Kreeka ja Türgi. Horvaatia reiside arv on kasvanud juba kaheksa aastat järjest ning 2018. aastal tehti sinna 24 000 reisi. SRÜ riike külastati 14 protsenti rohkem kui aasta tagasi: Venemaale tehti üle 300 000 reisi.

Eestisse saabuvad välisturistid väisasid mullu Eestit 6 miljonil korral ehk veidi vähem kui 2017. aastal. Kolmandiku kõigist külastustest tegid Soome turistid, kes käisid Eestis veidi rohkem kui kaks miljonit korda. Nende arv vähenes aastaga 5 protsenti.

Väljastpoolt Euroopa Liitu tehti Eestisse 1,7 miljonit reisi ehk umbes sama palju kui eelmisel aastal. Venemaa turistid külastasid Eestit 900 000 korda, mis moodustas 15 protsenti kõikidest külastustest, ning ka need arvud aastaga ei muutunud. Aasia riikidest tehti Eestisse 300 000 reisi ehk 6 protsenti rohkem kui 2017. aastal.

Välisturistid tarbisid mullu Eestis kaupu ja teenuseid hinnanguliselt 1,4 miljardi euro eest, mida oli 3 protsenti enam kui 2017. aastal.

Eesti Pank teeb piiriületusstatistikat seoses oma ülesandega koostada riigi maksebilanss. Reisijate piiriülene liikumine avaldab märkimisväärset mõju reisiteenuste ekspordile ja impordile Eesti maksebilansis, mis avaldatakse 12. märtsil 2019.

 
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles