SEB kasum vähenes Eestis veerandi võrra

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
SEB.
SEB. Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

SEB Eesti 2018. aasta kasum oli 63,7 miljonit, samas kui aasta varem oli näitaja 85,3 miljonit eurot, suure muutuse taga oli suuresti tasutud tulumaks.

SEB Eesti 2018. aasta tegevustulud ulatusid 155,9 miljoni euroni, mis on 7 protsenti enam võrreldes 2017. aasta sama perioodiga. Tegevuskulud olid 57,2 miljoni eurot, vähenedes eelmise aasta sama perioodiga 1,2 protsenti, teatas pank.

Laenukahjumite eraldisi suurendas pank mullu 900 000 euro ulatuses, samas kui 2017. aasta samal perioodil vähendas pank 5 miljoni euro ulatuses eraldisi.

SEB Eesti üksused lõpetas 2018. aasta 63,7 miljoni euro suuruse kasumiga. 2017. aasta kasum oli 85,3 miljonit eurot. Möödunud aasta kasumit on mõjutanud suurenenud dividendimakselt tasutud tulumaks: mullu maksis SEB Eesti tulumaksu 34,1 miljonit eurot, 2017. aastal aga 7,5 miljonit eurot.

SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik märkis pressiteate vahendusel, et 2018. aasta oli Eesti majandusele edukas, kuid ilusate numbrite taga on mitmeid murepilvi. Kuigi majanduskasv oli eelmisel aastal kiire, ulatudes SEB hinnangul 3,6 protsendini, siis umbes poole sellest andsid ehitus ja ehitusega seotud tegevusalad.

«Eesti ekspordikasv on sisuliselt peatunud ja tööstust veavad üksikud tegevusalad nagu puit ja põlevkiviõli. Positiivse poole pealt on näha kõrgema lisandväärtusega teenussektorite nagu IT suuremat panust majandusse. Viimase 10 aasta majanduskasvust on üle 40 protsendi tulnud just IT-sektorist,» kirjeldas Parik majanduse olukorda.

Ta lisas, et tööturg on jätkuvalt tugev ning tööga hõivatuid oli 68,5 protsenti tööealistest ja see näitaja on Euroopa Liidus ainsana kõrgem Rootsis. Palgakasv on endiselt üle 7 protsendi ja viimase kolme aastaga on keskmine palk kasvanud ligi 24 protsenti. 2018. aasta keskmine brutopalk tuleb üle 1300 euro, mida on ligi 300 eurot enam kui Lätis ja 400 eurot enam kui Leedus.

Eraklientide laenuportfell kasvas eelmisel aastal 9 protsenti, hoiused aga 9,9 protsenti. «2018 oli koodikaartide ajastu lõpu ja mitmete uute digilahenduste algusaastaks. Neli uuendust, mida erakliendid eelmisel aastal aktiivselt kasutama hakkasid olid välkmaksed, videokohtumised, mobiilipangandus ning viipemaksed,» tõi Parik esile.

Kogu SEB kontserni ärikasum oli eelmisel aastal 22,8 miljardit krooni, jäädes sisuliselt aasta varasema 22,7 miljardiga samale tasemele.

Finantskontserni puhaskasum oli 23,1 miljardit Rootsi krooni, seda toetasid erakorralised tulud Taani SEB Pensioni ning krediidifirma UC müügist.

Aktsia kohta oli kasum 10,69 Rootsi krooni, aasta varem oli näitaja 7,47 krooni. SEB Nõukogu tegi ettepaneku maksta aktsionäridele välja korralist dividendi 6 krooni aktsiast – aasta varem oli summa 5,75 eurot – ning lisaks maksta 0,5 krooni erakorralist dividendi iga aktsia kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles