Ümberilmaregatt GGR lõpusirgel, eestlane Uku Randmaa kolmandal positsioonil

  • Esimest finišeerijat oodatakse Les Sables d'Olonne'i esmaspäeval, 28. jaanuaril
  • Üksi seilavad võistlejad on peatusteta merel olnud 209 päeva
  • Uku Randmaa on liidrist üle 3000 miili maha jäänud ja kullaheitluses ei osale
  • Vaidlused keelatud tehnika kasutamise üle võivad lõppjärjestust veel muuta

Ekraanipilt regati GGR positsioneerimissüsteemist, võitjad lähenevad Prantsusmaale

FOTO: Ekraanipilt GGR live tracker

Ümberilmaregati Golden Globe Race 2018 osalejad on nüüdseks vahepeatusteta 209 päeva merel olnud, võitjat oodatakse finišisse ülehomme, 28. jaanuaril. Alustanud 18 võistlejast on osalema jäänud viis, eestlane Uku Randmaa hoiab kolmandat kohta. 

Viimane ametlik Golden Globe Race vaheraport teatas, et võistlust juhtiv prantslane Jean-Luc Van Den Heede on möödunud Portugalist ning tal on finišini jäänud veel pisut üle 400 meremiili. Temast omakorda umbes 400 miili tagapool seilab hollandlane Mark Slats ning neist üle 3000 miili tagapool hoiab kolmandat kohta eestlane Uku Randmaa, kes möödub just Brasiilia idatipust. 

Randmaa vahemaa liidriga on nii pikk, et füüsiliselt ei ole tal enam võimalik 1-2 koha peale konkureerida. Samas peaks ta edumaa järgmise võistleja ameeriklase Istvan Kopari ees nii kindel olema, et kui Randmaal Atlandi ületamisel tehnilisi viperusi ei teki, on kolmas koht kindel. Viiendana võistlust jätkav soomlane Tapio Lehtinen on alles Vaiksel ookeanil ning jääb liidritest maha 7500 meremiiliga. 

Golden Globe Race on maailma raskeimaks peetav purjetamisvõistlus. Võistlejad peavad tegema maakerale tiiru peale üksinda, vahepeatusteta ning kasutada tohib vaid pool sajandit tagasi olemas olnud tehnilisi abivahendeid. GPS ja satelliitsideseadmed on võistlejate alustel peal vaid turvalisuse tagamiseks ja selleks, et korraldajad näeksid võistlejate asukohta, purjetajad ise saavad neile ligi vaid väga limiteeritud ajaks, et edastada raporteid oma olukorrast. 

50 aastat vana tehnoloogia nõue on tekitanud ka palju vaidlusi, näiteks on võistluse viimastel nädalatel saanud teatavaks, et 1. ja 2. kohal purjetavad võistlejad on paremate ilmateadete saamiseks siiski kasutanud sel võistlusel keelatud raadiosidevahendeid. Korraldajad ei ole selles küsimuses veel seisukohta võtnud, kuid võimalike protestide või trahvide tulemusel saab eestlase Randmaa positsioon vaid paraneda. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles