Eesti eksmissi lähedasi süüdistatakse USA-s hiiglaslikus rahapesus

Rahapesu. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Caro/Sven Hoffmann

Eestlast Janek Hunti ja Eesti eksmissi Kadri Uwaydahi abikaasat Munir Uwaydahit süüdistatakse USA-s 123 miljoni dollari suuruses pettuses ja rahapesujuhtumis osalemises, kirjutab California Riverside'i maakonna leht The Press-Enterprise.

Kokku on süüdistus esitatud kaheksale Inland Empire'iga seotud tervishoiutöötajale, nende hulgas ka 44-aastasele eestlasele Janek Hundile. Hunti hoitakse Murrieta kinnipidamisasutuses ning talle on määratud 4,7 miljoni dollari suurune kautsjon.

Süüdistuse kohaselt käitasid süüdistatavad Lõuna-Californias mitut petu-kliinikut, kus kirjutasid patsientidele välja ebavajalikke ning ülikalleid ravimeid, mille eest esitati arved riigile. Saadud ebaseaduslikke tulusid pesid süüdistatavad läbi erinevate riiulifirmade, kust need jõudsid erinevate inimesteni Californias, Lähis-Idas ja Euroopas.

Süüdistatavate seas on ka Liibanonist pärit 52-aastane Munir Uwaydah, kes on abielus Miss Estonia 1998 Kadri Uwaydahiga. Kadri Uwaydah on omakorda Janek Hundi õde ja äripartner. Nimelt on Kadri Uwaydah Agmention OÜ ainuomanik ning Janek Hunt selle ainus juhatuse liige.

Agmenton OÜ põhitegevuseks on küttepuude müük ja transporditeenuste osutamine. 2017. aasta majandusaasta aruannet firma esitanud ei ole. 2016. aastal oli firma müügitulu 3677 eurot ning ka varasematel aastatel ei ole käive oluliselt suurem olnud. Küll aga võttis firma 2016. aastal firma juhtkonnaga seotud isikult 1 miljon eurot laenu, mille eest soetas kinnisvara.

Kinnistusraamatu andmetel kuulub firmale kaks korterit aadressil Vana-Viru 11a.

Tagasi üles