VIDEO: Tallinnas hädamaandunud lennuk sõidutati viie reka peal Saksamaale

Ohtliku hädamaandumise teinud SmartLynxi lennuk enne reisi Saksamaale.

FOTO: Magnetic MRO

Möödunud aasta veebruaris Tallinna lennuväljal hädamaandumise teinud Läti lennufirma SmartLynxi lennukikere transporditi viie reka peal Saksamaale, kus see hakkab teenima sealse õhuväe jaoks.  

Pärast meedias palju tähelepanu saanud intsidenti läks SmartLynxi Airbus A320 lennuk Eesti aasta ettevõtteks pärjatud eduka lennukohooldusfirma Magnetic MRO kätte, kes võttis sel küljest tiivad ja saba ning tegi alles jäänud kerele hooldustöid, teatas ettevõte.

Pärast seda transporditi torujas lennukikere Paldiski sadamast laeva peal Lübeckisse, kus see jätkas teekonda viie suure veoki peal Stuttgarti lähistele Calwi linna. Reis nõudis 3D-mudeldamist, et 50-meetrine kere tee peale ära mahuks ja edukalt sildade alt läbi pääseks. Calwis hakkab lennukit kasutama Saksamaa õhuvägi terrorismivastaseks võitluseks.

Magnetic MRO teatas pressiteates, et nende jaoks oli see esimene nii suur projekt, mis pakkus hulgaliselt logistilisi väljakutseid.

Mullu veebruari lõpus hädamaandumise teinud SmartLynxi pardal oli tol hetkel seitse meeskonnaliiget, kes pääsesid tervena. Reisijaid lennuki pardal polnud, sest tegemist oli treeninglennuga.

Intsidendi järgselt oli Tallinna lennujaama lennurada liikluseks täielikult suletud, kuid seejärel anti lennukitele luba tõusta lühendatud lennurajalt õhku vajaduspõhiselt. 

Vaata videost, kuidas kere Saksamaale jõudis:

Tagasi üles