Hiina kaalub nädalavahetuse pikendamist, et kasvatada tarbimist

Laba festivali tähistamine Hiinas.

FOTO: Xinhua / ZUMAPRESS.com

Hebei provints Hiinas kaalub võimalust muuta tööinimeste reedene päev pärastlõunast vabaks, et kasvatada aeglustuva majanduskasvu taustal üleüldist tarbimist.

Plaan muuta reedene pärastlõuna vabaks nende ametite puhul, kus see on mõeldav, käidi Hiina valitsuses välja juba 2015. aastal ning pärast seda on kontseptsiooni vastu tundnud huvi üle 10 provintsivalitsuse. Möödunud nädalal avaldatud Heibei provintsi kava järgi soovitakse tõsta tarbimist 2019. ja 2020. aastatel, sest Hiina majanduskasv on praegu kiiresti tuure maha võtmas.

Maailma suuruselt teine majandus on hakanud kannatama kaubandussõja käes USA president Donald Trumpi administratsiooniga, mille tulemusel on ligemale pool Hiina ekspordist sattunud tollimaksude alla. Lisaks on hakanud aeglustuma ka Hiina tööstustegevus ja tarbimine.

Eksport Hiinast ülejäänud maailma kahanes möödunud kuul võrreldes varasema aastaga 4,4 protsenti. Import kahanes aga lausa 7,6 protsenti, mis osutus majandusanalüütikute poolt prognoositud viieprotsendisest kasvust hoopis millekski muuks. 

Hiina majanduskasv on praegu endiselt võimsa 6,5 protsendi peal, kuid see aeglustus märgatavalt 2018. aastal ja jätkab prognooside järgi aeglustamist ka järgmise kahe aasta jooksul. Hiina rahandusministeerium teatas teisipäeval, et töötab välja uusi stimulatsioonimeetmeid ja kaalub suuremaid maksuvabastusi.

Tagasi üles