Konkurendid ei plaani LHV eeskujul ettevõtluskontot pakkuda

LHV Pank.

FOTO: Peeter Langovits

Möödunud nädalal tõi LHV Pank esimest korda turule ettevõtluskonto teenuse, teised pangad aga klientide väikese huvi tõttu lähiajal niisugust teenust pakkuma hakata ei plaani.

“SEB on jooksvalt uurinud klientide huvi ettevõtluskonto vastu. Täna on huvi olnud väike,” ütles SEB Balti digitaalse müügi juht Edward Rebane BNS-ile. Tema sõnul pöörab pank palju tähelepanu digitaalsete teenuste arendamisele, mille vastu on huvi suurem. “Alates 2018. aastast pakume mobiilirakendust ettevõtetele, tagasiside klientidelt on olnud väga positiivne,” lisas Rebane.

“Kindlasti on teatud sihtgrupp, kellele võib ettevõtluskonto lahendusena sobida, kuid klientide huvi niisuguste lahenduste vastu on täna väga tagasihoidlik,” ütles Swedbanki äripanganduse juht Aira Nigul-Lepp. Tema sõnul on ka Swedbank keskendunud ettevõtjatele sobivate digilahenduste arendamisele. “Jälgime pidevalt meie klientide ootusi ja vastavalt sellele ka tegutseme,” ütles ta.

Luminor on pannud ettevõtluskonto teenuse pakkumise plaani ootele, kuid analüüsib teemat laiemalt ettevõtetele suunatud pakkumise osana. “Keskendume praegu Luminori ülesehitamisele, sealhulgas süsteemide loomisele ja tooteportfelli lihtsustamisele Baltikumi-üleselt. Luminor on tulevikule orienteeritud pank ja võimalusi selleks peitub kindlasti ka ettevõtluskonto lahenduses,” rääkis Luminori äripanganduse juht Krõõt Kilvet.

LHV Pank tõi möödunud nädalal koostöös maksu- ja tolliametiga turule ettevõtluskonto, millega on ettevõtlusega tegelevatel eraisikutel lihtsam makse maksta ja aruandlusega tegelda.

Ettevõtluskontot kasutades on maksumäär 20 protsenti ettevõtluskontole laekunud summast. Kui aastane tulu ületab 25 000 eurot, maksustatakse seda ületav summa 40-protsendilise maksumääraga.

Kui ettevõtluskontole laekunud tasu ületab 40 000 eurot kalendriaastas, ettevõtluskontot kasutada ei saa. (BNS)

Tagasi üles