Üllatus: Eestis Euroopa Liidu kiireim tootmiskasv

Tootmine Loode Pärnu tehnokülas FOTO: URMAS LUIK / PARNU POSTIMEES /

Novembris oli Eesti tööstustoodangu 7,9-protsendiline aastakasv Euroopa Liidu (EL) riikide seast suurim.

Novembris langes EL-i tööstustoodang aasta varasemaga võrreldes 2,2 protsenti ja euroalal 3,3 protsenti. Kiireim aastakasv oli 7,9 protsendiga Eestis, meile järgnesid Poola 5,3 protsendiga ja Ungari 3,5 protsendiga, selgub Eurostati andmetest.

Tööstustoodang langes novembris aastaga enim Iirimaal, kus langus ulatus 9,1 protsendini. Saksamaa tööstustoodang kahanes 5,1 protsenti, Portugalis 2,9 protsenti ja Hispaanias 2,8 protsenti. Lätis kahanes tööstustoodang aastaga 0,6 protsenti, Leedu näitas aga 2,9-protsendilist kasvu.

Oktoobriga võrreldes langes EL-i tööstustoodang 1,3 protsenti ja euroalal 1,7 protsenti. Ka kuuvõrdluses oli Eesti tööstustoodangu kasv EL-i kiirem ehk 4,5 protsenti. Eestile järgnesid Kreeka 3,1 protsendiga ja Malta 2,6 protsendiga.

Suurim langus oli 7,5 protsendiga Iirimaal, millele järgnesid 2,5 protsendiga Portugal ning 1,9 protsendiga Saksamaa ja Leedu. Lätis kasvas toodang oktoobriga võrreldes 1 protsendi võrra.

Võrreldes aasta varasemaga kahanes EL-is vahekaupade tootmine 2,2 protsenti, energiatoodang 4,3 protsenti, kapitalikaupade toodang 3 protsenti ja kestvuskaupade toodang 1,4 protsenti. Kulukaupade tootmine kasvas novembris aastaga 0,7 protsenti.

Tagasi üles
Back